slovenská verzia    english version

Profil firmy

     

     

  Tieto dve "sesterské" firmy vznikli z pôvodnej firmy Cassovia Industrie - Elektronik s.r.o., ktorá bola založená v Košiciach januári 1993 ako zastúpenie renomovaného nemeckého výrobcu systému bezpečnostného stráženia plameňa BFI Automation.                                                                                                                                  Pôvodná firma sa od začiatku  pôsobenia  zameriavala na snímanie plameňa priemyselných horákov a stráženie spaľovania v spaľovacích komorách elektrární, teplární, rafinérií, chemických prevádzok, hút a pod. Po rozdelení firmy na dve horeuvedené spoločnosti  sa sortiment ponúkaných produktov rozšíril aj o vysokoenergetické zapaľovače vonkajších horákov (fakieľ) pre obťažné podmienky, ako aj o unikátne stráženie zauhľovacích trás a mostov - viď systém ADICOS. 

               Činnosť obidvoch firiem je zameraná nielen na dovoz techniky, ale aj projektovanie, poradenskú činnosť v oblasti spaľovacích procesov, skúšobné merania na kotli, inštalácia a oživenie techniky ako aj servisná činnosť. O kvalite našich snímačov a zapaľovačov svedčia referencie mnohých spokojných zákazníkov - US Steel Košice, Elektrárne Vojany, Slovnaft Bratislava, Mondi SCP Ružomberok ako aj mnohých českých elektrární v rámci ČEZ a.s. (pozri referencie). Našimi stálymi partnermi sú o.i. aj SES Tlmače a.s., První brněnská strojírna, ABB Brno. Nami dodané prístroje pracujú k plnej spokojnosti aj v Maďarsku, Egypte, na Kube, v Iráne , Argentíne a Číne.

 

 

 

Na požiadanie zákazníka vieme dodať a naprojektovať snímače viacerých európskych výrobcov.

 

Na základe dlhoročnej dôvery pri spolupráci s nemeckými obchodnými partnermi nám bola v rokoch 1998 až 2000 ponúknutá spolupráca ďalších zahraničných firiem, z ktorých sme prijali nasledovné: